Glinki kosmetyczne i ich właściwości GLINKA zielona, biała czerwona, żółta

 

Glinki i ich kosmetyczne właściwości

Naturalne glinki to wspaniałe kosmetyki, dzięki którym codzienna pielęgnacja skóry staje się łatwiejsza, a walka z problemami dermatologicznymi przynosi lepsze efekty. Glinki kosmetyczne mogą wspierać naszą skórę na wiele sposobów, a to, jakie efekty osiągniemy, będzie uzależnione przede wszystkim od tego, po jaki rodzaj glinki zaczniemy sięgać.

Z jakich możliwości możemy skorzystać?

Glinka zielona (Montmorillonite)
W gronie tych glinek kosmetycznych, które już od dawna cieszą się wielką popularnością, bardzo ważne miejsce zajmuje glinka zielona. Jej zielone zabarwienie wiąże się z wysoką zawartością jonów żelaza, z kolei popularność wynika ze skuteczności w walce z bakteriami. Z kosmetycznych właściwości tego rodzaju glinki mogą z powodzeniem korzystać osoby walczące z trądzikiem oraz stanami zapalnymi, które dla skóry są poważnym zagrożeniem.

Korzyści ze stosowania glinki zielonej:

 • oczyszczona, promienna skóra
 • uregulowana gospodarka wydzielania sebum
 • zmniejszone pory
Glinka Zielona Argilla Verde Erbe di Janas
Glinka Zielona Argilla Verde Erbe di Janas

Glinka biała (Kaolin)
Do najbardziej popularnych rodzajów glinek zalicza się też glinka biała, której kosmetyczne właściwości są doskonale znane wszystkim miłośnikom naturalnego piękna. W tym rodzaju glinki znajduje się sporo wapnia, potasu i żelaza, cennymi składnikami są tu również sód, krzem oraz glin. Biała klinka ceniona jest za swe ściągające właściwości, choć warto spojrzeć na ten rodzaj glinki jako na kosmetyk złuszczający skórę oraz wspierający proces jej regeneracji. Stosowanie tej glinki pomoże też tym, którzy chcą poprawić koloryt swej skóry oraz rozprawić się z widocznymi bliznami.

Korzyści ze stosowania glinki białej:

 • ukojona, łagodna skóra
 • odświeżona i oczyszczona skóra
 • zmniejszone pory
 • dotleniona, promienna, nawilżona skóra
Glinka biała Argilla Bianca Erbe di Janas
Glinka biała Argilla Bianca Erbe di Janas

 

Glinka czerwona ( Montmorillonite )
Dobrym źródłem krzemu, żelaza i magnezu jest glinka czerwona, ceniona jako kosmetyk pozwalający na głębokie i skuteczne oczyszczanie skóry. Ten rodzaj glinki świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery naczynkowej, gdyż regularne korzystanie z jej mocy pomaga wzmacniać naczynka krwionośne i chroni je przed pękaniem. Właściwości czerwonej glinki z pewnością docenią też te osoby, których największym zmartwieniem jest cera tłusta lub wykazująca skłonność do trądziku.

Efekty ze stosowania glinki czerwonej:

 • oczyszczona skóra
 • nawilżona i promienna skóra
Glinka CZerwona Argilla Rossa Erbe di Janas
Glinka CZerwona Argilla Rossa Erbe di Janas

Glinka żółta (Illite)
Kto chce ma skórę mieszaną, wrażliwą, skłonną do przetłuszczania,  ten zapewne doceni kosmetyczne właściwości glinki żółtej. Jest ona rewelacyjnym źródłem krzemu oraz siarki, nie brak w niej też takich składników, jak żelazo oraz mangan. Efekt? Korzystanie z tej glinki pomoże w skutecznym oczyszczaniu skóry, pomoże w jej odpowiednim nawilżeniu, a przede wszystkim ureguluje pracę gruczołów łojowych. Dla osób obdarzonych cerą tłustą, ten niezwykły dar natury może się okazać wyjątkowo cennym wsparciem.

Glinki kosmetyczne mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałym wsparciem w walce o zdrową skórę i piękny wygląd. Umiejętnie wykorzystane, pomogą nam pokonać wiele problemów dermatologicznych i sprawią, że w swej skórze poczujemy się doskonale.

Efekty ze stosowania glinki żółtej:

 • uspokojenie i oczyszczenie skóry
 • wsparcie cyrkulacji
Glinka Żółta ARgilla Gialla Erbe di Janas
Glinka Żółta ARgilla Gialla Erbe di Janas

 

Glinki kosmetyczne są dodatkiem do maseczek i innych preparatów. Maski glinkowe możemy wykonać w domu sami, mieszając je z hydrolatami roślinnymi  i olejkami w odpowiednich proporcjach.