Prozdrowotne Zioła do naturalnej pielęgnacji włosów

Naturalne kosmetyki – zioła do pielęgnacji włosów

Indygo Erbe di Janas

Czarna Henna (Indigo) – Indigofera tinctoria

Do Henny Indygo wyselekcjonowane zostały najlepsze liście indygowca barwierskiego, które podlegaja suszeniu i proszkowaniu w chwili wysyłki, co pozwala na otrzymanie świeżego i trwałego produktu. Elementem odpowiedzialnym za koloryzację jest indygo, który wiąże się z białkiem włosa – keratyną. Indygo nie jest inwazyjne i łączy się z łuskami włosa, chroniąc je i nadając jednocześnie objętości. Dzięki Hennie włosy staja się grubsze, nabierają objętości, połysku. Produkt naturalny, bez dodatków chemicznych, np. PPD.

Bhringraj (Maka) Eclipta alba Erbe di Janas

Roślina Bhringraj (Maka) stosowana jest w medycynie ajurwedyjskiej i zielarstwie charakteryzuje się prozdrowotnymi właściwościami. W przypadku włosów – przeciwdziała wypadaniu włosów, ich przerzedzaniu, pomaga zapobiegać początkom łysienia. Wspiera także wzrost włosów.

W przypadku skóry zwalcza alergie, stany zapalne, egzemę, działa odżywczo i rewitalizująco na skórę. Zioło zapobiega wysuszeniu skóry, co pomaga w zwalczaniu przyczyn łupieżu.

Efekt stosowania ziół Bhringraj dla Włosów:

 • – zmniejsza wypadanie włosów
 • – odżywia, nawilża
 • wspiera wzrost włosów

Cassia Erbe di Janas

Henna Naturalna do siwych i blond włosów

Cassia italica / obovata to naturalna henna nadająca włosom połysk i miękkość. Nadaje złote refleksy na blond i siwych włosach.

Senna (Cassia) doskonale sprawdzi się, by nadać włosom połysk i miękkość, a także wtedy gdy nie chcesz zmieniać ich naturalnego koloru za pomocą henny, ponieważ idealnie zastępuje korzyści płynące z jej stosowania. Pomaga zwiększyć średnicę łodygi włosa, przyczynia się również do zminimalizowania szkód powstałych w wyniku zabiegów chemicznych np. farbowaniem, trwałą.

TIP: Cassię można dodać do henny, by zminimalizować zbyt intensywne odcienie czerwieni oraz by uzyskać bardziej miedzianą i jasną głębie koloru.

Cassia Erbe di Janas
Cassia Erbe di Janas

Henna Rosso Caldo – ciepła czerwień Erbe di Janas

Nazwa botaniczna: Lawsonia inermis

(Zawartość Lawsonii w produkcie: 1,90 % )

Henna jest powszechną nazwą rośliny Lawsonii bezbronnej (Lawsonia inermis) stosowaną od tysięcy lat do celów rytualnych, dekoracyjnych oraz do barwienia tkanin. Cząsteczką odpowiedzialną za barwienie jest Lawsonia, która wiąże się z keratyną, czyli białkiem włosa. Henna nie penetruje włosa jak farby chemiczne, ale łączy się z łuskami włosa.

W ten sposób nie tylko chroni włosy, ale również zwiększa ich objętość, pogrubiając średnicę łodygi włosa.

Włosy stają się grubsze, objętościowo większe, lśniące i chronione przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Henna ponadto wykazuje potężne działanie normalizujące wydzielanie przez skórę głowy sebum oraz powstrzymuje powstawanie łupieżu. Ponadto jej korzystne działanie sprawia, że nie blokuje przenikania składników odżywczych do struktury włosa.

 • Kolor przy stosowaniu Henny Rosso Caldo:
 • Miedziana czerwień na włosach jasnych kasztanowych
 • Intensywna czerwień/brąz dla włosów o kolorze średnio kasztanowym
 • Miedziane refleksy na włosach ciemnych kasztnowych/czarnych
 • Irlandzki rudy na blond włosach

zioła lecznicze kosmetyczne do pielęgnacji włosów

Henna Rosso Freddo Erbe di Janas

Lawsonia inermis zimna czerwień Erbe di Janas

Nazwa botaniczna: Lawsonia inermis

Zawartość Lawsonii: 2,95 % – 100g

Spodziewany kolor:

 • Intensywna czerwień na jasnych kasztanowych włosach
 • Wiśnia/Mahoń na włosach o odcieniu średnio kasztanowym
 • Refleksy wiśniowe/fioletowe na włosach ciemnych/czarnych
 • Zimny miedziany rudy na blond włosach

Włosy stają się grubsze, objętościowo większe, lśniące i chronione przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Henna ponadto wykazuje potężne działanie normalizujące wydzielanie przez skórę głowy sebum oraz powstrzymuje powstawanie łupieżu. Ponadto jej korzystne działanie sprawia, że nie blokuje przenikania składników odżywczych do struktury włosa

Henna Rosso Freddo
Henna Rosso Freddo

Henne Ayurvedico – henna ajurwedyjska Erbe di Janas

Waga: 100g

Kolory, które można uzyskać dzięki tej hennie:

 • Miedziana czerwień dla włosów jasno kasztanowych
 • Głęboka czerwień/kasztanowy dla włosów średnio kasztanowych
 • Miedziane refleksy dla włosów ciemny kasztan/czarne
 • Irlandzki rudy dla włosów blond

Skład Henne Ayurvedico Erbe di Janas: Lawsonia inermis, Emblica officinalis, Sapindus trifoliatus, Acacia concinna, Bacopa monnieri, Eclipta alba, Hedychium spicatum, Azadirachta indaca, Indigofera tinctoria, Citrus aurantium peel

Po stosowaniu ajurwedyjskiej Henny włosy stają się grubsze, nabierają objętości oraz blasku, zyskują także ochronę przed czynnikami pogodowymi i środowiskowymi.

Henna ma znaczące działanie normalizujące wydzielanie przez skórę głowy sebum i hamuje powstawanie łupieżu. Dobroczynne działanie henny powoduje, że nie blokuje przenikania składników odżywczych do struktury włosa.

henna ajurwedyjska erbe di janas
henna ajurwedyjska erbe di janas

KAMALA Erbe di Janas

Waga: 100g

Mallotus philippensis fruit powder

Nazwa botaniczna: Mallotus philippensis fruit powder.

Kolor: zioła Kamala zastosowane samodzielnie dają ciepły odcień, natomiast w połączeniu z Henną Freddo może nadać piękny wiśniowy kolor na brązowych włosach.

Zioła mogą być użyte w synergii ze sobą, w celu uzyskania kompleksowego i spersonalizowanego zabiegu. Kamalę możesz użyć razem z Henną Caldo by uzyskać bardzo intensywny i ciepły miedziany kolor oraz z Henną Freddo, by na kasztanowych uzyskać wiśniowe/mahoniowe refleksy.

Kamala Erbe di Janas
Kamala Erbe di Janas

Kapoor Kachli Hedychium spicatum Erbe di Janas

Zawartość: 100g

Kapoor Kachli ma właściwości antyseptyczne, stymuluje wzrost włosów i przywraca im blask. Przyczynia się do zwiększenia objętości i pogrubienia trzonu włosa.

Dzięki Kapoor twoje włosy staną się grubsze, gęstsze, lśniące i pachnące!

Właściwości Kapoor na włosach:

 • wzmacniające

 

zioła lecznicze kosmetyczne do pielęgnacji włosów
zioła lecznicze kosmetyczne do pielęgnacji włosów

NEEM Erbe di Janas

Azadirachta indaca ( miodła indyjska ) zioła do włosów

Pojemność 100g

Neem (Miodla indyjska) w Ajurwedzie znana jest z uwagi na skuteczność przy zwalczaniu chorób skórnych. NEEM ma właściwości antybakteryjne, antygrzybicze antywirusowe.

Masa utworzona z proszku NEEM i położona na skórę jako maska pomaga zwalczać nadmiar sebum, usuwa trądzikowe zmiany zapalne – nieodzowna w przypadku każdego rodzaju wysypki skórnej. Wspomaga również gojenie się skóry.

Zmacerowana z olejkiem pomaga w problemach suchej skóry takich jak swędzenie i zaczerwienienie spowodowane wypryskami.

NEEM wspomaga gojenie odpieluszkowego zapalenia skóry i ran odleżynowych. Miodla sprawia, że włosy stają się lśniące, zwalcza suchość skóry głowy, swędzenie i nadmierny łupież.

Neem zioła do włosów
Neem zioła do włosów

ROBBIA Manjestha Rubia cordifolia Erbe di Janas

Zawartość: 100g

Robbia to roślina barwiąca nadająca kolor czerwony. Robbia jest także znana również jako Garanza. Robbia po dodaniu do Henny intensyfikuje jej kolor tworząc odcienie głębokiej wiśni.

W Ajurwedzie Robbia znana jako Manjistha; pomaga przyspieszyć gojenie uszkodzonej urazami i zakażeniami skóry. Ma działanie odkażające i odżywiające. Ta dobroczynna roślina pomaga również w stanach nadmiernego świądu bedącej rezultatem wyprysków, łuszczycy, zapalenia skóry, nabytego bielactwa i trądziku.

Proszek Manjistha jest ogólnie stosowany do rozjaśniania przebarwień skórnych.

 

 

zioła lecznicze kosmetyczne do pielęgnacji włosów
zioła lecznicze kosmetyczne do pielęgnacji włosów

 

Zioła do włosów Erbe di Janas